-
Kiedy wzywa nas dzicz jak więź ze zwierzętami może zmienić nasze i ocalić ich życie
Symbol:
30.08
Wysyłka w ciągu | 3 dni |
Cena przesyłki | 7.99 |
Dostępność | Mało 1 szt. |
Waga | 0.524 kg |
Kod kreskowy | |
ISBN | 978-83-66329-85-0 |
EAN | 9788366329850 |
DARMOWA DOSTAWA OD 299,00 ZŁ
Przełomowa książka Richarda Louva, „Ostatnie dziecko lasu", zapoczątkowała międzynarodowy ruch poświęcony idei połączenia dzieci z naturą. Teraz Louv redefiniuje wspólną przyszłość ludzi i zwierząt. Bada nasze powiązania ze zwierzętami i to, jak mogą one odmienić nasze fizyczne i duchowe życie, służąc jako antidotum na postępującą samotność.
Pomaga wykorzystać empatię potrzebną do zachowania życia na Ziemi.
W świecie zdominowanym przez technologię i ciągłą komunikację cyfrową Louv mówi: „Nasze relacje z istotami innymi niż ludzie mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie, naszego ducha i nasze poczucie integracji ze światem".
Rozmawia z naukowcami, teologami, ekspertami od dzikiej przyrody, uzdrowicielami, psychologami, działaczami i rodzicami, by pokazać:
- jak ludzie komunikowali się ze zwierzętami kiedyś, a jak robią to dzisiaj;
- jak psy mogą uczyć dzieci etyki;
- jak terapia wspomagana przez zwierzęta może zmienić podejście do zdrowia psychicznego i edukacji;
- jaką rolę odgrywają relacje człowiek-zwierzę w naszym duchowym życiu.
Autor przedstawia kwestię relokacji dzikiej przyrody i pokazuje, jak rosnące populacje dzikich gatunków na obszarach miejskich zacierają granice między domowymi a dzikimi zwierzętami. Dzieli się historiami o nieoczekiwanych interakcjach między gatunkami, pokazuje szczegółowe informacje na temat różnych sposobów komunikowania się zwierząt (konie potrafią zrobić 17 grymasów!). Ukazuje relacje terapeutyczne między ludźmi i zwierzętami i niezdolność technologii do zastąpienia tych interakcji. Wskazuje, jak uczyć przyszłe pokolenia zdrowszego podejścia do natury.
Biorąc pod uwagę zmiany klimatu, wezwanie Louva do bardziej empatycznego podejścia do relacji z naszym siedliskiem i stworzeniami, z którymi je dzielimy, może służyć jako antidotum na samotność ludzi i uratować życie na Ziemi.
„Kiedy wzywa nas dzicz" przemawia za ochroną, promocją i tworzeniem zrównoważonego i wspólnego siedliska dla wszystkich stworzeń - nie z powodu strachu, ale z powodu miłości. Wskazuje nam to, czego wszyscy pragniemy w erze technologii: prawdziwego połączenia.
„Louv pisze o naszej potrzebie zatracenia się w naturze i o tym, jak nasze interakcje ze zwierzętami mogą pomóc ocalić nie tylko nas samych, ale i planetę. W lirycznej, czasem mistycznej prozie kwestionuje nasze założenia dotyczące tego, jak odnosimy się do innych gatunków".
Booklist
„Richard Louv znowu to zrobił. Niezwykła książka, która pomoże wszystkim oderwać się od ekranów i przypomnieć sobie, że jesteśmy zwierzętami w świecie zwierząt".
Bill McKibben, autor Falter: Has the Human Game Begun to Play Itself Out
„Przełomowa".
Psychology Today
„Żarliwa i przekonująca. Przemyślane, poetycko inspirujące wezwanie do działania".
Kirkus Reviews
„Prezentując badania naukowe ekspertów różnych dziedzin, książka jest przekonującym wezwaniem do przywrócenia więzi ze światem zwierząt. Polecana dla wszystkich, którzy we współczesnym społeczeństwie czują się przytłoczeni albo pozbawieni duchowego życia".
Library Journal
„Te strony splatają cudowny gobelin, w którym wszyscy jesteśmy kluczowymi wątkami. Jest to obraz naszego własnego stworzenia, przyszłości, którą będziemy dzielić, i przyszłości, co do której powinniśmy dążyć, aby było warto na nią czekać".
Carl Safina, autor Beyond Words: What Animals Think and Feel
O autorze:
Richard Louv jest dziennikarzem i autorem 10 książek, między innymi „Ostatnie dziecko lasu: Jak uchronić nasze dzieci przed zespołem deficytu natury" i „Witamina N". Przetłumaczone na dwadzieścia języków, jego książki pomogły utworzyć międzynarodowy ruch na rzecz połączenia dzieci, rodzin i społeczności z naturą. Jest współzałożycielem i emerytowanym przewodniczącym organizacji Children & Nature Network, która wspiera nowy ruch na rzecz natury. Louv pisał dla New York Timesa, magazynów Outside, Orion, Parents i wielu innych. Regularnie pojawia się w radiu i telewizji oraz wykłada na całym świecie. W 2008 został nagrodzony Medalem Audubon, który wcześniej otrzymali m.in. innymi sir David Attenborough, Rachel Carson, E.O. Wilson i prezydent Jimmy Carter.
Data wydania:
2020-06-05
Status:
JEST
Wydawca:
Mamania
Oprawa:
Twarda
Format:
14,1x20,3
Rok wydania:
2020
Autor:
Richard Louv
Stron:
432
Wydanie:
1
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.