• Dobre czasy. Jak zarobić w średniowieczu

Brak towaru
69.40
Wpisz swój e-mail
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 7.99
Poczta Polska 7.99
Poczta Polska (Odbiór w punkcie) 10.99
Kurier Pocztex 11.99
Kurier Pocztex (Pobranie) 14.99
Dostępność Brak towaru
Waga 0.592 kg
ISBN 978-83-965286-0-5

Pieniądze z pewnością nie są w życiu najważniejsze, ale przecież stanowią bardzo istotną jego część. W nauce historii kwestie finansów są często pomijane, a przecież to impuls i koło napędowe do wszelkich zmian technologicznych - rozwoju. Ta książka stara się to udowodnić. Pokazuje, że znajomość tła gospodarczego pomaga uporządkować naszą wiedzę, sprawia, że historia to nie tylko nudne daty, dynastie i wojny ale także fascynujące opowieści o ludziach, ich pracy, pomysłowości i próbach ulepszania otaczającego świata. Często patrzymy na średniowiecze przez pryzmat pół baśniowych historii o rycerzach i księżniczkach, zapominając, że ludzie żyjący kilkaset lat temu nie różnili się zbytnio od nas.
 
Też chcieli być bezpieczni, mieszkać w ładnych domach, dobrze jeść i modnie się ubierać (no może poza mnichami, ale to wyjątek). A przecież to wszystko kosztowało.
 
Jak dużo i skąd nasi przodkowie brali na to pieniądze?
Gdzie pracowali, jak uprawiali ziemię, co produkowali i za ile to sprzedawali?
Jak i gdzie transportowali różne dobra?
Skąd czerpali surowce i jak ich używali?
Ile kosztowało oblężenie zamku?
 
Te i wiele innych faktów na temat średniowiecznej gospodarki znajdziecie w niniejszej książce. Ogromna liczba historycznych ciekawostek, statystyk i ważnych informacji podana tu została w przystępnej formie, a bogate w szczegóły ilustracje zainteresują czytelnika w każdym wieku. Zapraszamy Was w podróż przez dobre czasy!

"Dobre czasy" Zachwycają także stroną ilustracyjną. Pełno tu detali i wręcz bajkowych kulis (...). Równie ważny jest zaproponowany rodzaj narracji w formie jakby podsłuchanych rozmów. Ten rodzaj opowieści wzbudza zainteresowanie dzięki tematom dialogów prowadzonych przez konkretne postacie, np. chłopa, zakonnika, króla, rycerza, barwiarza, kowala czy rozbójnika.

Witold Przewoźny - Kustosz Muzeum Etnograficznego, oddziału MN w Poznaniu, fragment recenzji

Data wydania:
2024-05-22
Status:
JEST
Wydawca:
Dobre Czasy
Oprawa:
Twarda
Format:
21,5x30,5
Rok wydania:
2023
Autor:
Paweł Zych
Stron:
80
Wydanie:
1
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.